Atrakcje
Rewal to spokojna i urokliwa miejscowość
Bliskość natury, bogate w jod powietrze oraz piękna plaża przyciągają do Rewala spragnionych odpoczynku turystów. Spacery po okolicznych lasach oraz klifowym brzegiem pozwalają całkowicie oderwać się od codzienności.
Przepiękne plaże
Na turystów odwiedzających Rewal czeka piękna, klifowa plaża, na której można w pełni korzystać z uroków wypoczynku nad Bałtykiem. Plaża w Rewalu i innych okolicznych miejscowościach jak np. Niechorze lub Trzęsacz zostały niejednokrotnie nagrodzone tzw. Błękitną Flagą nadawaną kąpieliskom, które spełniają najwyższe standardy pod względem czystości wody i bezpieczeństwa. Wszystkie plaże w gminie Rewal mają długość ponad 18 kilometrów i od lat cieszą się uznaniem wśród turystów z Polski i zagranicy.
Aktywnie na rowerach
Wielbiciele wypoczynku na rowerach mogą korzystać z przepięknej trasy rowerowej Velo Baltica która rozciąga się wzdłuż całego wybrzeża Polski, w tym przechodzi przez teren gminy Rewal. Dzięki temu turyści mogą zwiedzać okoliczne miejscowości i ich najciekawsze atrakcje. Warto dodać, turyści nie muszą zabierać ze sobą swoich rowerów, gdyż mogą wypożyczyć je w naszym pensjonacie lub skorzystać wypożyczalni miejskich rowerów Rewal Bike System. Alternatywą dla amatorów aktywnego wypoczynku na rowerach może być kajakarstwo, parki linowe oraz liczne szlaki piesze.
Ruiny kościoła w Trzęsaczu
Obowiązkowym punktem podczas zwiedzania gminy Rewal są zabytkowe ruiny kościoła w Trzęsaczu. Został on wybudowany pośrodku wsi na przełomie XIV/XV wieku w odległości prawie 2 kilometrów od morza. Procesy abrazyjne spowodowały, że brzeg morski nieustannie zbliżał się do budowli. Ostatnie nabożeństwo odprawiono w kościele 2 marca 1874 roku. Wyposażenie świątyni przewieziono do katedry w Kamieniu Pomorskim, a część zabytkowego tryptyku można obejrzeć w rewalskim kościele. Dziś pozostał jedynie fragment południowej ściany. Jest to jedyna tego typu atrakcja turystyczna w Europie.
Kilka słów o Rewalu
Pierwsza wzmianka o Rewalu pochodzi z 1434 roku. Pierwsi letnicy zaczęli przyjeżdżać do Rewala w latach trzydziestych XIX w. Obecny kościół pw. Najświętszego Zbawiciela wybudowany został w latach 1976-1978 na miejscu dawnej kaplicy, która pierwotnie była zwykłą szopą rybacką. W rejestrze zabytków znajduje się dworzec kolei wąskotorowej z przełomu XIX/XX wieku Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która przebiega przez południową część miejscowości. W Rewalu ustanowiono przystań morską dla tutejszych rybaków. Dostęp do przystani zapewnia jedna dalba wyciągowa. W Rewalu znajdują się dwa pomniki przyrody: jesion wyniosły o wysokości 24 m oraz ostrokrzew kolczasty o wysokości 5,5 m.
Niechorze i Park Miniatur Latarni Morskich
Na początku Niechorze było typową wsią rybacką. Największym zabytkiem miejscowości jest zespół latarni morskiej wybudowany w latach 1863-1866. W Niechorzu znajduje się dworzec Gryfickiej Kolei Wąskotorowej z przełomu XIX/XX wieku, przez który w okresie wakacyjnym przejeżdża kolejka wąskotorowa, tak zwana Ciuchcia Retro z Gryfic do miejscowości nadmorskich gminy Rewal. Mieści się tu również Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Na pewno warto wybrać się również do Parku Miniatur Latarni Morskich, gdzie znajdują się modele w skali 1:10, które przedstawiają wszystkie latarnie polskiego wybrzeża, nawet te które nie są już otwarte dla turystów.
Nadmorska Kolej Wąskotorowa
Nadmorska Kolej Wąskotorowa jest jedną z zaledwie trzech czynnych wąskotorówek w Polsce, poruszających się po torach o rozstawie 1000 mm. Po trwającej 3 lata rewitalizacji, nadmorska kolejka przeżywa swą drugą młodość, przewożąc jak za czasów swojej dawnej świetności tysiące turystów. Przejazd zabytkową wąskotorówką na trasie z Gryfic do Pogorzelicy to prawie dwugodzinna, sentymentalna podróż wśród malowniczych nadmorskich krajobrazów. Na trasie kolejki, oprócz urzekającej natury znajduje się wiele ciekawych zabytków architektury oraz wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych.
Muzeum Rybołówstwa Morskiego
W wolnej chwini na pewno warto wybrać się do pobliskiego Niechorza żeby odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Głównym przedmiotem działalności Muzeum jest upowszechnianie wiedzy o tradycjach i historii ziemi Wybrzeża Rewalskiego oraz gromadzenie, udostępnianie i trwała ochrona zbiorów.